Klinika Krajewski
|
|
|
Wszystkie lasery są dostępne w naszych Klinikach
Dobraniem najskuteczniejszej metody usuwania przebarwień, dla każdego pacjenta indywidualnie, zajmuje się lekarz podczas konsultacji.
W zależności od rodzaju przebarwień w celu uzyskania optymalnych efektów wykonuje od jednego do kilku zabiegów. Czas trwania zabiegu jest również uzależniony od ilości i wielkości przebarwień, a także zastosowanej metody.
Pierwszym etapem leczenia przebarwień powinna być konsultacja ze specjalistą, który oceni głębokość zmian i zaproponuje optymalną terapię. Już w momencie zauważenia pierwszych przebarwień należy unikać słońca, a minimum miesiąc przed planowaną terapią bezwzględnie zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UVB i UVA, stosować filtry przeciwsłoneczne o mocy minimum 50. Należy również stosować na obszarze zabiegowym tzw. delikatną pielęgnację, która nie będzie naruszać struktury skóry oraz odstawić leki/preparaty (po konsultacji z lekarzem), które mogą wpłynąć na działanie lasera. Podobne zalecenia dotyczą przebiegu całej serii zabiegów.
W zależności od dobranej metody, rozległości zmian i ich głębokości można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci kremu. Wtedy zalecamy przybycie na zabieg 30 minut przed, aby odpowiednio znieczulić obszar zabiegowy. Dla pełnego komfortu zabiegu może zostać zastosowany również nawiew chłodnego powietrza. W przypadku zabiegów laserowych konieczne jest zabezpieczenie oczu pacjenta i operatora specjalnymi okularami. Następnie do ciała przykładana jest głowica emitująca impulsy, które są skoncentrowane precyzyjnie na zmianach pigmentacyjnych, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu. Emisji lasera towarzyszy miejscowe ciepło oraz możliwe jest uczucie ukłucia, jednak jest to chwilowe. Bezpośrednio po zabiegu może być widoczne zaczerwienienie oraz delikatny obrzęk, utrzymujący się maksymalnie do kilku godzin. Ulgę mogą stanowić okłady chłodzące, jednak większość pacjentów ich nie potrzebuje.
Do głównych zaleceń pozabiegowych należy intensywne nawilżanie obszaru poddawanego działaniu lasera i bezwzględna ochron go przed słońcem. Filtr UV minimum 50 to obowiązkowy element towarzyszący całej planowanej terapii. Polecana jest również celowana pielęgnacja kosmetyczna, która w dużym stopniu podtrzyma i wydłuży uzyskane wcześniej efekty. Często wykonywane są np. zabiegi na bazie hydroksykwasów. Uzupełnieniem do terapii przebarwień jest też równoległe stosowanie odpowiednio dobranych preparatów wybielających, zawierających m.in: hydrochinon, pochodne witaminy A (tretinoina, isotretinoina), kwas kojowy, kwas azelainowy.
Efektem zabiegów usuwania przebarwień, w zależności od stopnia zaawansowania zmian, ich rodzaju i stosowania się do zaleceń po zabiegowych, jest skóra pozbawiona zmian pigmentacyjnych lub wyraźne zmniejszenie ich widoczności. Dodatkowym plusem terapii przebarwień na twarzy jest poprawa kondycji skóry, spłycenie drobnych zmarszczek i w rezultacie efekt odmłodzenia i rozświetlenia.
Zapraszamy na zabieg usuwania przebarwień do oddziałów Kliniki Medycyny Estetycznej w Warszawie